niedziela, 28 stycznia 2018

Nie tylko organizacyjne - zmiany u literatów - Danuta Mysłek

Panta rhei kai ouden menei

(wszystko płynie nic nie stoi w miejscu)



My ludzie pióra, ze Stowarzyszenia Literackiego W Cieniu Lipy Czarnoleskiej, płyniemy…, niesieni otaczającym nas pięknem rodzimych gór, pagórków, pól i łąk, pięknem wnętrza drugiego człowieka, a czasem czarnymi stronami otaczającej nas rzeczywistości.
Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, a także możliwościom, jakie niesie otoczenie, jakie wniósł ustawodawca w regulacji prawnej ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. „Prawo o stowarzyszeniach” dla organizacji non profit (Dz.U. z 2017r. poz. 210), uchwałą z dnia 11 grudnia 2017 r. podjętą na Walnym Zebraniu Członków powołaliśmy do życia nową organizację z nowym już zarządem, w starym gronie członków działających na przestrzeni jedenastu lat razem.
Jak to zwykle w życiu bywa kilka osób wykruszyło się z szeregu starego stowarzyszenia. Ale nowi pełni energii i pomysłów inspirujących nas do działania już ze zgłoszonymi wolnymi wnioskami pojawili się niczym świeża krew w krwiobiegu organizacji, co wróży poszerzeniem wachlarza założonych celów o nowe ich pomysły.
Z dniem 09 stycznia 2018 r., Stowarzyszenie Literackie W Cieniu Lipy Czarnoleskiej” z siedzibą przy ul. Krzysztofa Komedy Trzcińskiego 12, jest wpisane do ewidencji w Dziale SZ- Stowarzyszenia Zwykłe pod pozycją SZ/3/S.512.1.2018, numer REGON 369207146

Organem reprezentującym stowarzyszenie zwykłe jest zarząd w składzie:
Prezes - Danuta Mysłek
Wiceprezes - Józef Zaprucki
Skarbnik - Grażyna Stadnik


Jeśli piszesz tylko do szuflady, jeśli czujesz się samotny, jeśli kochasz poezję, lub jeśli chcesz posłuchać co mają do powiedzenia lokalni ludzie pióra zapraszamy do nas, by wspólnie łamać bariery, wychodzić naprzeciw ukrytym, czy też zakamuflowanym talentom. Zapraszamy do wspólnego tworzenia historii, której karty i Ty możesz zapisać.

Nasze cele i zadania:


Działalność Stowarzyszenia służy zaspokajaniu potrzeb edukacyjno-kulturalnych, terapeutycznych, informacyjnych i integracyjnych.
Do podstawowych zadań Stowarzyszenia należy:
  1. Prowadzenie działalności edukacyjnej i kulturalnej, zwłaszcza w zakresie inicjowania, wspierania i pomocy w przedsięwzięciach edukacyjno-kulturalnych, w szczególności w dziedzinie literatury i sztuk pięknych;
  2. Jednoczenie ludzi posiadających pasję twórczą, także nieprofesjonalistów;
  3. Propagowanie idei poezji i prozy, jako środka terapeutycznego i rozwojowego;
  4. Wspieranie osób w wieku senioralnym i osób niepełnosprawnych w działalności twórczej.

Założone cele osiągamy poprzez:

  1. Organizowanie warsztatów edukacyjno-twórczych, szczególnie w dziedzinie literatury;
  2. Popularyzowanie i organizowanie wymiany międzykulturowej, w szczególności poprzez organizację wyjazdów, warsztatów i prelekcji;
  3. Organizowanie konferencji, seminariów, szkoleń i wykładów;
  4. Organizowanie imprez kulturalnych;
  5. Działalność wydawniczą;
  6. Działalność informacyjną – poprzez promocję poezji i prozy, wymianę wiedzy i informacji oraz doświadczeń;
  7. Integrację różnych grup wiekowych i społecznych, jako okazję do wielopokoleniowej wymiany umiejętności.