Urodził się 11 grudnia 1950 r. w Przeworsku, po kilkukrotnej zmianie miejsca zamieszkania i pracy w 1990 r. przyjechał do Lubania, jako pracownik firmy „Komsat”, instalującej w mieście sieć telewizji kablowej. Po wstąpieniu w 2010 r. do Dolnośląskiej Grupy Literackiej „NURT” szlifował swój warsztat literacki i stał się szybko znany ze swoich limeryków, tworzonych nierzadko na poczekaniu. Osiem lat później wydał tomik poetycki „Lubań - Moje Miasto”. „Tą skromną publikacją dziękuję miastu, który przygarnęło mnie na całe ćwierćwiecze, oraz współmieszkańcom – którzy, w zdecydowanej większości – okazali mi sympatię i życzliwość.” - napisał.
W kwietniu 2016 r. osiadł w Jeleniej Górze i wstąpił do Stowarzyszenia Literackiego w Cieniu Lipy Czarnoleskiej. Tutaj też dał się poznać jako społecznik i aktywny uczestnik życia literackiego Kotliny Jeleniogórskiej w organizowanych przez stowarzyszenie imprezach między innymi w Wigiliach Literackich Muzeum Miejskim „Dom Gerharta Hauptmanna” w Jagniątkowie, w karnawale literackim w Borowicach, warsztatach pod hasłem „W wiosennym nastroju” w Domu Tyrolskim, w konferencji pt. -„Środowiska twórcze w powojennej i współczesnej Kotlinie Jeleniogórskiej – wybrane przykłady” w Podgórzynie, gdzie był członkiem jury, czy w obchodach dziesięciolecia Stowarzyszenia Literackiego w Cieniu Lipy Czarnoleskiej.
Niezmiennie jednak, stałym punktem jego wyjazdów był Lubań, gdzie z radością w czwartkowe popołudnia spotykał się z przyjaciółmi na warsztatach. To właśnie tam w 2018 r. oba stowarzyszenia zorganizowały seminarium literackie „Niepodległa na dotknięcie słowa”, w który swój wkład miał Hubert.
Wielokrotnie zajmował pierwsze miejsce w konkursie „Strumieni”, podobnie w głogowskiej Stachuriadzie. Jego wiersze znalazły się w kilkunastu antologiach, almanachach i innych wydawnictwach, a także w prasie zagranicznej.
Ostatni tomik opublikowany na początku 2020 r. „Gorące frywoliki nudziary i mantyki”, wydał wspólnie z Krystyną Sławińską. Bardzo się cieszył na myśl o wieczorach autorskich, a ponieważ miał dobry kontakt z publicznością, jego wystąpienia zawsze przyciągały uwagę.
Przeczytał uważnie wszystko co wydało Stowarzyszenie Literackie w Cieniu Lipy Czarnoleskiej, swoimi uwagami dzielił się z tylko najbliższymi, rozumiał drugiego człowieka.
Zmarł 28 listopada po długiej i ciężkiej chorobie, z którą zmagał się dzielnie, zachowując do końca pogodę ducha i aktywność twórczą. Pochowany został 8 grudnia na jeleniogórskim nowym cmentarzu.
Publikacje:
2011 r. - „Frywoliki spod osiki”, napisany wspólnie z Krystyną Sławińską, wydawca Stowarzyszenie w Cieniu Lipy Czarnoleskiej,
2016 r. - „Dekada Kwitnących Lip”: almanach,wydawca Stowarzyszenie w Cieniu Lipy Czarnoleskiej,
2016 r. - „Seks w pewnym mieście. Antologia limeryków kosmatych”, almanach Wydawnictwo Pisarze.pl,,
2017 „Od ucha do ucha: Antologia współczesnej satyry i humoreski”, almanach, Wydawnictwo Pisarze.pl,
2017 r. - „Zima:aspekty i despekty”: almanach, wydawca Stowarzyszenie w Cieniu Lipy Czarnoleskiej,
2017 r. - „Myślę i marzę: almanach, wydawca Stowarzyszenie Literackie w Cieniu Lipy Czarnoleskiej,
2018 r. - Karkonosze i ja; almanach,wydawca Stowarzyszenie Literackie w Cieniu Lipy Czarnoleskiej,
2018 r. - „Lubań - moje miasto”, wydawnictwo Adrem,
2019 r. - „Adrenalina wspomnień”, almanach, wydawca Stowarzyszenie Literackie w Cieniu Lipy Czarnoleskiej,
2020 r. „Gorące frywoliki nudziary i mantyki”, napisany wspólnie z Krystyną Sławińską,Wydawnictwo KryWaj,
Jarosław Czarnoleski